ul. Kwiatowa 9  +48 600 484 071   parafia@albertkozieglowy.pl A A A  

Półkolonie w parafii 2022

sobota, 23-07-2022 | dodał: ks. Tomasz Sobolewski


W dniach: 18 - 22 lipca odbyły się w naszej parafii półkolonie. 12 chłopców wzięło udział w programie Wakacji z Panem Bogiem.

Codziennie od poniedziałku do piątku zajęć było co nie miara! Rozpoczynało i kończyło się wszystko modlitwą. Dzieci były uczone, że cała rzeczywistość jest Boża! Mamy pamiętać, że Bóg jest cały czas z nami i nami się opiekuje.

Najpierw w poniedziałek były warsztaty muzyczne z Bartkiem Kuczem. Bartek jest zawodowym muzykiem, gra na gitarze i nie tylko. Uczy w szkole Muzycznej na Solnej w Poznaniu. Dużo koncertuje m. in. na koncertach Uwielbieniowych. W drugiej części chłopcy, podzieleni na dwie grupy (ze swoimi animatorami: Kingą i Jasiem) poszli do lasu, na podchody. Zorganizował je znany w Koziegłowach Krzysztof Frąckowiak z ZHR. 

We wtorek udaliśmy się do Krzesin, do Bazy Lotniczej Wojska Polskiego. Tam cały dzień zorganizował nam p. Tomasz Szulkowski (nasz parafianin), który jest żołnierzem, odpowiedzialnym w Bazie za grupy odwiedzających ją. Mogliśmy zasiąść w F16, zobaczyć z bliska pracę strażaków na lotnisku, a także z bliska przyjrzeć się całemu ekwipunkowi pilota w czasie misji woskowej, także na terenie nieprzyjaciela. Byliśmy jeszcze w Muzeum Lotniczym i na wieży dowodzenia!

W środę byliśmy na Starym Rynku i na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Najpierw gwarą poznańską poznaliśmy historię rogali świętomarcińskich, a nastepnie produkcję tego poznańskiego słodkiego specjału. Na koniec pobytu w Muzeum Rogalowym obejrzeliśmy o 12.00 poznańskie koziołki na Ratuszu. W najstarszej części Poznania byliśmy w dawnej Akademii Lubrańskiego, a obecnie w Muzeum Archidiecezjalnym na lekcji muzealnej. Dzieci mogły z bliska zobaczyć niezwykłe eksponaty muzealne z dawnych czasów, a także wykonać pracę konserwatorską. 

Czwartek miał w programie pielgrzymkę. Pojechaliśmy do Pniew, do Sanktuarium św. Urszuli. Tam w programie była Msza św. w naszych intencjach, z gorącą modlitwą dzieci (przy sarkofagu - relikwiach św. s. Urszuli). Mogliśmy być w celi św. s. Urszuli i obejrzeć wystawę poświęconą jej życiu i dziele życia. W programie był też film animowany o św. s. Urszuli i wizyta w Muzeum Misyjnym. W trakcie pielgrzymki siostry przygotowały zimny napój i pyszne drożdżówki. Dzieci mogły też kupić pamiątki z Sanktuarium. 

W ostatnim dniu półkolonii, w piątek program zawierał trzy warsztaty: język hiszpański na wesoło, trochę zabawy w teatr i cała uwaga na świat muzyczny. W język hiszpański wprowadzał nas Carlos Gomes Perdomo - rodowity Meksykańczyk, od kilku lat mieszkający w Polsce (mający bardzo piękną Polkę za żonę!) Podstawy teatru wprowadzała nas p. Teresa Michalak (katechetka naszej szkoły), a w świat muzyczny p. Marek. On też w Czerwonaku ma swoje studio nagrań, prowadzi lekcje gry na różnych instrumentach i przygotowuje się do koncertów. W swoim studio ma ogromną ilość różnych instrumentów muzycznych, na których mogliśmy zagrać tworząc niesamowitą orkiestrę. 

Półkolonie odbyły się po raz pierwszy w naszej parafii. Była szansa, aby dzieci stworzyły wspólnotę wokół Kościoła i jest to zaczątek Wspólnoty Dzieci naszej parafii.

Zapraszamy także do galerii zdjęć, na obszerną ilustrację wydarzeń tego tygodnia. 

Świadectwa chłopców po półkoloniach:

1. Bardzo się ucieszyłem z propozycji półkolonii parafialnych. Uczestniczyłem w czterech dniach . Przeżyłem wiele ciekawych przygód. Najbardziej podobała mi się zabawa w podchody i pobyt w bazie lotnictwa powietrznego w Krzesinach. Mogłem siedzieć za sterami samolotu, poczuć się jak pilot i zobaczyć jednostkę z bliska oraz posłuchać ciekawostek związanych z bazą. Ponadto interesujące było spotkanie z Meksykaniniem i krótka nauka języka hiszpańskiego. Dziękuję Ks.Proboszczowi za wspaniałe półkolonie. Gracias! Hasta luego ! (Filip)
2. Wojtkowi najbardziej podobało się w bazie lotniczej 😁😁😁,dlatego,że od dawna interesuje go wszystko co związane jest z wojskiem, z 2 wojną światową. Kupuję i czyta książki o czołgach, samolotach, broni, mundurach 😀Bardzo chętnie chodził na półkolonie, ponieważ dobrze czuł się w gronie kolegów 😀
Albertynki

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM